MARMARA ÇEKO KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sosyal Politikaya Giriş - (2009-2010) Vize Sınavı (2.Eğitim)

Sosyal Politikaya Giriş - (2009-2010) Vize Sınavı (2.Eğitim) Empty Sosyal Politikaya Giriş - (2009-2010) Vize Sınavı (2.Eğitim)

Mesaj  MtPeker Cuma Kas. 26, 2010 10:04 pm

1. Liberalizm, Karl Marx, Sosyal Politika, 1973 Dünya Ekonomik Krizi, Fason ve Taşeron Üretim, Yeni Liberalizm;
Yukarıdaki ifadelerin açıklamasını verecek biçimde, neden-sonuç ilişkisine dayalı olarak ve de ifadeler kullanıldıkça altı çizilerek en fazla üç paragraftan oluşan bir metin yazınız.

2. 1923-1940 genç Türkiye Cumhuriyeti'nde çalışma ilişkileri nasıl ve ne şekilde düzenlenmiştir? İç ve dış gelişmeleri değerlendirerek açıklayınız.

3. Orhan Kemal'in ''Bereketli Topraklar Üzerinde'' romanını Türkiye'nin 1940-1950 döneminin sosyal politika uygulamaları açısından ve de romanın kahramanlarından Köse Hasan'ın çalışma hayatına ilişkin değerlendirme yapınız.

NOT: 1.soru 50 puan değerindedir. 2. ve 3. sorular 25 puan değerindedir. En fazla 2 kağıt kullanınız. Süre:60dk. Başarılar...
Berna GÜLER MÜFTÜOĞLU

MtPeker

Erkek

- Similar topics