bilgi almak istiorum

Aşağa gitmek

bilgi almak istiorum

Mesaj  eLiFcAn Bir C.tesi Ağus. 15, 2009 2:27 pm

bölüm,kampüs,öğretmenler ve dersler hakkında bilgi edinmek istiorum.. Question

eLiFcAn

Kadın
Mesaj Sayısı : 5
Nerden : ANKARA
Kayıt tarihi : 15/08/09

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Genel bilgilendirme

Mesaj  de rossi Bir Salı Ağus. 18, 2009 5:34 pm

İstanbul un çeşitli bölgelerindeki 13 yerleşkesi ile en bölünmüş üniversitesi olan öğretim kurumumuzun anadolu hisarı yerleşkesinde(spor akademisi olarak bilinir) yer alır ceko adlı iibf yaması bölüm.... Ulaşım koşulları bir metropole yakışmayacak şekilde kısıtlıdır şayet uzakta ikamet etmekte iseniz.. Çeşitlilik yaratmak adına her telden çalmak ve azar azar hepsinden olsun mantığıyla yığılı bir cuval dersten olusan programı ile lisans eğitimini tamamen bir ders gecme ve kurtulma sürecine dönüştürmüştür cok sevgili bölüm başkanlığımız... Dersler birinci eğitimde sabah 9-10 sularında başlarken ikinci eğiitmde ise genellikle 4-5 saatlerinde yapılmaktadır.Sınav sistemi gecen yıl değişmiş olup bütünleme kalkmıştır ki bu öğrenci için zorlayıcı bir durum teşkil etmektedir.
Tercih asamasında olanların bin kere düşünmesi gerektiğidir tavziyem özetle...

de rossi

Mesaj Sayısı : 9
Kayıt tarihi : 20/11/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: bilgi almak istiorum

Mesaj  Xasimus Bir Salı Ağus. 18, 2009 9:05 pm

Yerleşkenin sapa bir yerde olması,bütünlemenin kalkmış olması, bölümün kötü olduğunu nasıl ıspatlamış orasını anlamış değilim. Bölümün ders geçme kalma savaşı olması kişiden kişiye göre değişir, okulu bu mantıkla gören kişi için sınavlar kolay da olsa, ders sayısı az da olsa bir şey fark etmeyecektir. Üniversite kişiyi ''uzman'' yapmaz. Sadece bize bu imkanı sağlar, değerlendirmek ya da sadece geçip - kalma olarak görmek bizim elimizdedir.Kaldı ki mezunlarımızdan çok güzel yerlere gelmiş olanları canlı birer örnektir.Elbette seçerken düşünmek lazım.Kazanan arkadaşlara hayırlı olsun.
avatar
Xasimus

Erkek
Mesaj Sayısı : 61
Yaş : 28
Kayıt tarihi : 09/09/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: bilgi almak istiorum

Mesaj  de rossi Bir Ptsi Ağus. 24, 2009 2:57 pm

ulaşım koşulları ve diğer fiziksel koşullar,tamamlayıcılık acısından son derece önemlidir üniversite eğitiminde. Vaktinizin önemli bir kısmının ulaşım esnasında gecmesi verimli bir eğitim-öğretim almanızı engelleyecektir... tabi ki üniversite öncelikle analitik düşünmeyi öğretir ancak bu hususta da yeterlilik olduğunu düşünmüyorum,kaldı ki iş gücü piyasalarında istenen vasıfları göz önüne alırsak bunları bu bölüm içerisinde tamamlamak biraz zor... Aksini düşünen arkadaslar ilerleyen yıllarda durumun vehametini idrak edeceklerdir....

de rossi

Mesaj Sayısı : 9
Kayıt tarihi : 20/11/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: bilgi almak istiorum

Mesaj  evrenceko3 Bir Ptsi Ağus. 24, 2009 3:51 pm

'BİR BEN VAR BENDEN İÇERİ' DEMİŞ YUNUS YANİ İNSANI ILK GORDUGUMUZDE KARSIMIZA CIKAN BEDEN ONUN MASKESINDIR ONUN ICINDE BIR BIREY VARDIR VE BU INSANIN GERCEK YUZUDUR, BU BAĞLAMDA;BU BAGLAMDA HER KİŞİLİĞİN ICINDE YATAN BİREY FARKLI DUSNUR VE FARKI YORUMLAR.
BİREYDE YAPILAN BU YORUMLAR O İNSANIN HAYATA BAKIŞINI
YAŞAMA SEVINCINI GÜCÜNÜ HIRSINI VE HEYECANINI YANSITIR. BU YUZDEN GUZEL TURKIYEMIZIN HER KARISI BIR CENNET AMA İSTANBULUN HAVASI BAMBASKA VE BU İSTANBUL ICINDE GÜZEL ANADOLU HISARININ YERLEŞKESİ ISE BEYKOZUN İNCİSİ KONUMUNDA...
BEYKOZA ULASIM KOSULLARI İETT NIN DE SITESINDE BELIRTTIGI GIBI HER MERKEZDEN 15 DAKİKADA BİR HAREKET EDEN OTOBÜSLER MİNÜBÜSLER MEVCUTTUR.
KARSI TARAFTAN(AVRUPA YAKASI) GELEN ARKADASLAR İÇİN ISE GELİŞEN DAHADA GELİŞMEKTE OLAN METROBÜS VE METRO AGI BULUNMAKTA.
VAKTIN BUYUK BIR KISMININ YOLDA GECMESI BIZIM KAMPUSUN VE BOLUMUN DEGIL ISTANBUL İLİNİN GENEL BIR SORUNU AMA ZAHMETSİZ RAHMET OLAMZ MANTIGI BURDADA GECERLIDİR. YANI BUKADAR GÜZELLIKLER ICINDE YASAMANIN ELBETTE KUCUK TATLI BI BEDELI OLMALIDIR BU DA O MUHTEŞEM DENIZI IZLEYE IZLEYE OTOBUSTE AYAKTA GELME SURESININ BIRAZ UZUN OLMASI OLSUN VARSIN....
İŞGÜCÜ PİYASASININ İSTEDIGI VASIFLAR BAGLAMINDA DUSUNECEK OLURSAK ONCELIKLE SUNU BELIRTEYIMKI MESLEK YUKSEKOKULLARI HARIC HICBIR UNIVERSİTELER OGRENCİLERE HAYATLARI BOYUNCA İŞLERİNE YARİYACAK BİLGİLERİ ÖĞRETMEZLER.
ÜNİVERSİTENİN ASIL MİSYONU VE OGRENCIYE KAZANDIRDIGI YETİ ''ÖĞRENMEYİ ÖĞRETMEKTİR''
BU YUZDEN ISGUCU PİYASASININ ISTEDIGI VASIFLARI HICBIR UNIVERSİTE OGRENCİYE SUNMAZ OGRENCI KENDI IRADESI GIRISIMCILIGI AKTIFLIGI HIRSI VE HAYATA POZITIFLIGI ILE BU YETİLERİ KAZANABILIR.
İLERİDE BU GUZEL KAMPUSUMUZDE BULUNAN BU GUZEL BPLUMUMZDEN MEZUN OLACAK ARKADAŞLARIM BİR SOSYAL BİLİMCİ VE ÇALIŞMA EKONOMİSTİ OLARAK MEZUN OLUCAKSINIZ VE ÖNUNUZDE ACILMAYA HALİ HAZIRDA OLUCAK OLAN BINLERCE KAPI MEVCUT BULUNACAK AMA HICMI
HIC UNUTMAYINIZ BENIM SEVGİLİ ÇEKO DAŞLARIM BU ACILMAYA HAZIR OLAN BINLERCE KAPININ ANAHTARINI BÖLÜMÜMĞZ BİZLERİN ÖNÜNE KOYUACAK VE BIZE DUSEN İŞ O ANAHTARI EGILIP ALIP O KAPILARDAN BIRINI YADA BIRKACINI ACABILMEK İŞTE UNİVERSİTE BIZE KAPITALIST SISTEMIN BIZDEN ISTEDIKLERINI DEGIL ÖNÜMÜZDE BULUNAN ANAHTARI EGILIP ALMAYI VE O KAPIYI ACABILMEK ICIN GEREKLI OLAN BILGIYI ÖGRENMEYI OGRETMEKTEDIRR...
BUDA SADECE AMA SADECE İSTEYENLERIN VE INANLARIN BAŞARABİLECEĞİ İŞTİR
YİNE ÜNLÜ BİR FİLOZAFUNDA DEDİĞİ GİBİ ''ZAFER SADECE AMA SADECE İSTEYENLERİN YAPABİLECEĞİ BİRŞEYDİR''!!!...
avatar
evrenceko3

Erkek
Mesaj Sayısı : 6
Yaş : 29
Nerden : İSTANBUL-BEYKOZ
Kayıt tarihi : 10/08/09

Kullanıcı profilini gör http://evrendokmen.yetkinblog.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: bilgi almak istiorum

Mesaj  de rossi Bir Ptsi Ağus. 24, 2009 10:12 pm

Bölümümüzün lokasyonu ile ilgili değerlendirmeniz biraz abartılı olmus bence ki bu da göreceli bir kavramdır,yani toscana dan gelen biri için beykoz coğrafi güzellikler anlamında cok şey ifade etmez iken nispeten denizden uzak daha kıraç bölgelerden gelenler için cok daha farklı algılar uyandırabilir. Şüphesiz üniversitenin birincil gayesi bireye 'öğrenme' yi öğretmek,sorgulayıcılık ve cok yönlü düşünebilme yetisini kazandırmaktır.
Ancak ülkemizin iktisadi koşulları değerlendirildiğinde durum farklıdır. Üniversite toplumun genelinde ve iş yaşamında iyi bir işe yerleşmenin anahtarı olarak görülmekte ve bu görüş küçük yaşlardan itibaren genc beyinlere adeta enjekte edilmektedir.Mezun olduktan sonra iş yaşamındaki yerini almak için herhengi bir işe başvuru yapan genc adaylar 'uzman yardımcısı' kapsamında değerlendirilmekte ve pratiğe dair bircok sınava tabi tutulmaktadır. Muhakkak ki temel öncelik;araştırmacı,sorgulayıcı,olaylara farklı bakış açıları ve çözümler getiren bireyler yetiştirmek olmalıdır fakat örnekle açıklayacak olursak çalışma ekonomisi bölümü mezunu bir bireyin iş kanunu,sosyal güvenlik kanunu,ücret yönetimi,insan kaynakları yönetimi gibi lisansının ana konularını oluşturan branşlardan en azından bi haber olmaması gerekir. Aslolan kendi gerceklerimizle yüzleşerek, cok yüceltmeden ama cok da yadsımadan, ayaklarımız yere basarak hareket etmektir.

de rossi

Mesaj Sayısı : 9
Kayıt tarihi : 20/11/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: bilgi almak istiorum

Mesaj  evrenceko3 Bir Salı Ağus. 25, 2009 9:27 am

BÖLÜMÜMÜZÜM LOKASYONU İLE İLGİLİ AYRINTILI BİLGİ WWW.İETT.GOV.TR ADRESİNDE MEVCUTTUR BURADA TÜM MERKEZLERE EN YAKIN MUHİTLERDENHAREKET EDİP KAMPÜSÜMÜZ YÖNÜNE İSTİKAMET EDEN OTOBÜSLERİ GÖREBİLİRİZ. MİNÜBÜSLER DURAKTA BEKLEME SÜRESİNİ OLDUKCA MİNİMİZE ETMEKTEDİRLER AYRICA. ŞİDDETLE MERAK EDEN ARKADAŞLARIM ARASTIRMA YAPABİLİRLER.
AYNI DURUM AVRUPA YAKASINDAN GELEN ARKADASLAR ICINDE MEVCUTTUR.VE BU DURUM GELİŞEN METRO VE METROBÜS AGI İLE DAHADA KOLAYLAŞACAKTIR.
ÜNİVERSİTENIN ÖGRENCİYE MESLEKİ YETİ KAZANDIRMAK DEGILDE ÖGRENMEYİ ÖGRETMEK OLDUGU KANIMA ARKADŞLARINDA MUTABIK OLDUGNU GÖRMEK HOŞ.
BU YÜZDEN BU BİLİM YUVALARI ZATEN ÖNYARGILARI KIRMANIN DA GEREKLILIGININ FARKINDALIGINDADIR. AYRICA GENCLERIN BEYNINE ENJEKTE EDEİLEN ''ÜNİVERSİTENİN MESLEK KAZANMANIN TEK YOLU'' OLDUGU SOYLEMİNİ ÖGRENCİ UNİVERSİTEYE GELDIGI ZAMAN YIKMAYA BASLAYACAKTIR.VE BASLAMALIDIR VE BUNUN ICINDE SAVASMALIDIR.
YANI BU ONYARGI GENCLERE ENJEKTE EDİLEN FIKIRLER BÖLÜMÜZÜN İİBF YAMASI OLDUGNU SACMALIKLARDAN İBARET OLDUGNU VE MEZUN OLUNDUGUNDA BEKLENTİLERIMIZIN KARSILANAMIYACAGI ANLAMINA GELEMEZ...
ÖGRENCİ ZATEN BU FIKIRLERIN KENDISINE ENJEKTE EDİLMİŞ ODUGUNDAN BAHSEDİYOSA BUNUN FARKINDALIĞNA VARMIS DEMEKTIR.
VE BU FARKIDALIKTAN DA YOLA CIKARAK BUNU YENMEK ICIN CABA GÖSTERMELIDIR. KARŞISINDA BIRCOK ZORLUK OLUMSUZLUK MEVCUT FAKAT BUNU YENMEK YİNE SIZIN ELINIZDEDIR.
ZATEN BUNUN FARKINDA OLUP AYNI ZAMNDA BÜTÜN OLUMSUZ DURUMLARDAN DEM VURUP SİTEM ETMEK YENILGIYI BASTAN KABUL ETMEK DEMEKTİR.VE TABİKİDE BUDA BIR SECIMDIR...
HAYATA AT GÖZLÜKLERİYLE DEGILDE BIRAZ DAHA GENIS BI PERSPEKTIİFTEN OLUMLU OLARAK BAKARSAK;MEVLANAYA SOKRATA,PLATONA YUNUSA, BAGAVATKİTAYA BAKARSAK BU BUYUK FİLOZOFLARIN SAVAŞ NEKADAR BUYUK OLURSA ZAFERDE OKADAR KEYIFLI OLIR DEDIGNI, ZORLUKLARLA BAHANELERLE KARSILASTIGINDA ÜMİTSİZ BIR BICIMDE SIKAYET ETMEKTENSE ZAFER İSTEDİĞİ İÇİN YAPANLARIN COCUGUDUR MANTARİTESİ HER ZAMAN BİREYİN GELİŞİMİ VE FAYDASI ICIN GEREKLIDIR.
KALDIKI KOONUYA TEKRAR DONERSEK BOLUMUMUZDE MEZUN OLDUGUMUZDA BIZDEN İSTENİCEK TEORİK KONULAR VERİLMEKTE YANI ONUMUZE SUNULMAKTADIR BUNLARI ALMAK YADA ALMAMAK YINE BIZLERIN SECIMIDIR.
ZİHİN BİR TARLA GIBIDIR NE EKERSEN ONU BİÇERSIN;OLUMSUZLUJKLAR KOTU DUSUNCELER KOTU FIKIRLER EKERSEK BICECEGIMIZ SEYLERDE MALÜM'' UMUTSUZLUK''
GERCEKTENDE ŞUANKI YASADIGIMIZ HAYAT GECMİŞTE YASADIGIMIZ HAYATIN BIR SONUCUDUR VE GELECEKTE YAŞIYACAGIMIZ HAYATIDA BUGUN YAŞADIKLARIMIZLA BICIMLENDIRMEKTEYIZ.
VE BUNU DOGADA VE INSANIN VUCUDUNDA BULUNAN 3 TEMEL YASADA İSPATLAMAKTADIR VE İSPATLANMISTIR
1)KARMA YASASI
2)SİKLUSLAR YASASI
3)DHARMA YASASI
SONUC OLARAK İSE İNSANIN BASINA DUSUNDUGU SEYLER GELMEKTEDIR. EVRENE KÖTÜ BILDIRIM YAPILDIGINDA BUNUN GERİ DÖNÜŞÜ INSANIN DOGASINDA VE TABİATTA BULUNAN YASALAR DAHILINDE NEGATİF DÜŞÜNCELER VE SONUCLAR OLARAK MEYDANA GELİCEKTİR.
İNSAN ZEKASI İSTEDİGI HAYAL EDEBİLDİGİ HERSEYİ YAPABILME GUCUNE SAHIPTIR.
YANI INSAN HAYAL ETTİĞİ HERSEYI YAPABİLİR. ÇÜNKİ ZEKA HAYAL EDİYORA BUNU YAPMA KUDRETİNEDE SAHIPTIR.
alfred bernard nobel,arşimet,fahreneit,farabi,newton alber einstein,edison
GİBİ BİLİM ADAMLARI ÖNCE HAYAL EDERKEK İNANARAK ZORLUKLAR OLUMSUZLUKLAR ONLARCA DENEMELER SONUCUNDA YILMAYARAK TARİHE İSİMLRİNİ YAZDIRDILAR VE İNSANLIGA KATKIDA BULUNDULAR VE YAPTIKLARI İNOVASYONLA ÖÜMSÜZLEŞTİLER..
BU INSANLARIN BIR HAYALLE BASLAYAN FIKIRLERI ISTEKLERI OLUMSUZLUKLAR ZORLUKLAR KARSISINDA YILGINLIKLA SONUCLANSA İDİ NE EİNSTEİN NE EDİSON NEDE NEWTON OLUCAKTI.
BİZLERDE İÇİMİZDEKI KİŞİLİĞİ YENİP BİREYE DONUSTUREREK VE KUSURLARIMIZI YENİP ERDEMLEŞTİREREK KÖTU OLUMSUZ ZOR DURUMLARI BAHANE ETMEYİP ''AYAKLARI YERE BASAN HAYALLER'' KURARAK YOLUMUZA,TAŞ KOYANLARIN TAŞININ ÜSTUNDEN ATLAYARAK YADA YANINDAN GECEREK DEVAM ETMELİYİZ!!!....
K
avatar
evrenceko3

Erkek
Mesaj Sayısı : 6
Yaş : 29
Nerden : İSTANBUL-BEYKOZ
Kayıt tarihi : 10/08/09

Kullanıcı profilini gör http://evrendokmen.yetkinblog.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: bilgi almak istiorum

Mesaj  de rossi Bir Salı Ağus. 25, 2009 3:03 pm

Arkadaşlar,gayem gereksiz polemiklere sebebiyet vermeden tercih aşamasındaki arkadaşlara baştan oluşabilecek olası sıkıntılar hakkında bilgi vermekti. Bölümün akademik yeterliliği konusunda burda tartışma yapmanın yersiz olacağı inancındayım,bununla beraber mutabık olduğumuz bir çok konu söz konusu ancak ben gelecekte oluşabilecek zorluklara karşı arkadaşların şimdiden hazırlıklı olmaları amacıyla böyle 'ürkütücü' bir değerlendirme yaptım.
Mutlaka ki istanbul gibi bir kentin bir üniversitesinin daha iyi olmasını ben de isterim ancak yaptığım tespitlerin (4 yılını civarda geçirmiş bir mezun olarak) cok da abartılı ve karalayıcı olduğu kanısında değilim.Bunlar nacizane görüşlerim ve tespitlerimdir yanlış anlaşılmak kesinlikle istemem ve bir ceko mezunu olarak fakültemizin daha iyi standartları sunabilmesini gönülden arzulamaktayım.Geçmişi sosyal siyasete dayanan çalışma ekonomisi bölümünün genel amaçları,içeriği,dersler ve işlenişine dair derin fikri tartışmaların yerinin farklı platformlar olması gerektiğini belirtmek isterim.Gercekten enine boyuna saatlerce tartışılabilecek bir konu ve ülkemizde yüksek öğrenimin genel sorunlarından üniversite içi çoğulculuğun ve özgür düşünce ortamının sağlanamamasına kadar uzun uzun tartışılabilir.
Bu 'mini fikri tartışma platform'una katkı sağladığınız ve farklı görüşler ortaya koyarak arkadaşlara tercih sürecinde sağlıklı bir muhakeme yapabilme olanağı sunduğunuz için teşekkürler....

de rossi

Mesaj Sayısı : 9
Kayıt tarihi : 20/11/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: bilgi almak istiorum

Mesaj  evrenceko3 Bir Salı Ağus. 25, 2009 3:47 pm

''Duygularınıza dikkat edin; davranıslarınıza donusur... Davranıslarınıza dikkat edin; aliskanliklariniza donusur... Aliskanliklariniza dikkat edin; degerlerinize donusur... Degerlerinize dikkat edin; karakterinize donusur... Karakterinize dikkat edin; kaderinize donusur.'' der GHANDI

DUYGULARIMIZIN, DAVRANIŞLARIMZIN, DEĞERLERİMİZİN, ALIŞKANLIKLARIMZIN;
OLUMLU,POZİTİF,GÜZEL,YIKICI DEĞİL YAPICI OLMASI DİLEĞİYLE...
avatar
evrenceko3

Erkek
Mesaj Sayısı : 6
Yaş : 29
Nerden : İSTANBUL-BEYKOZ
Kayıt tarihi : 10/08/09

Kullanıcı profilini gör http://evrendokmen.yetkinblog.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: bilgi almak istiorum

Mesaj  nzgcg Bir Salı Eyl. 15, 2009 1:35 am

bi soru anca bu kadar cevaplanırdıVery Happy:d kısacası sordugun herşey süper dersler hocalar kampüs...kasmaya gerek yok beklentıyı yüksek tutmaya hiç gerek yok 4 sene çok çabuk geçiyoo Smile
avatar
nzgcg

Kadın
Mesaj Sayısı : 32
Kayıt tarihi : 03/02/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz