MARMARA ÇEKO KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2010 LYS ile yerleşenler..

+5
Erman
melissa
emre.pyrz
asLy**
blackcoffee
9 posters

2010 LYS ile yerleşenler.. Empty 2010 LYS ile yerleşenler..

Mesaj  blackcoffee C.tesi Ağus. 14, 2010 12:41 pm

Merhaba arkadaşlar,
Ben de bu sene kazandım 2. öğretimim.
Bu konu altında toplanarak merak ettiklerimizi birbirimize sorabiliriz..
Neutral birçoğunuz heyecanlısınızdır eminim kafalarda birçok soru işareti vardır.
Bölüm, hocalar, mezun olunduğunda iş imkanları vs.
umarım hepimiz için hayırlısı olur.
blackcoffee
blackcoffee

2010 LYS ile yerleşenler.. Empty Geri: 2010 LYS ile yerleşenler..

Mesaj  asLy** Ptsi Ağus. 16, 2010 12:57 pm

blackcoffee demiş ki:Merhaba arkadaşlar,
Ben de bu sene kazandım 2. öğretimim.
Bu konu altında toplanarak merak ettiklerimizi birbirimize sorabiliriz..
Neutral birçoğunuz heyecanlısınızdır eminim kafalarda birçok soru işareti vardır.
Bölüm, hocalar, mezun olunduğunda iş imkanları vs.
umarım hepimiz için hayırlısı olur.

selam ben de 2.öğretimim.bu yıl kazandım ben de..ve merak ettiğim ilk şey hazırlık var mı bizde?

asLy**

Mesaj  blackcoffee Salı Ağus. 17, 2010 6:21 am

hayır 2010 klavzuna ve resmi sitedeki bilgilere göre hazırlık yok. Hoşgeldin Aslıhan sayende 2 kişi olduk
blackcoffee
blackcoffee

Mesaj  asLy** Salı Ağus. 17, 2010 6:59 pm

blackcoffee demiş ki:hayır 2010 klavzuna ve resmi sitedeki bilgilere göre hazırlık yok. Hoşgeldin Aslıhan sayende 2 kişi olduk

evet ben de bugün net olarak öğrendm.yokmuş hazırlık çekoda..

asLy**

Mesaj  emre.pyrz Perş. Ağus. 19, 2010 12:24 pm

selam bnde geldm aranza Smile

emre.pyrz

Mesaj  melissa Perş. Ağus. 19, 2010 1:38 pm

merhabalar ben melisa(:
bende çeko 2.öğretimim
hangi şehirlerden geliyorsunuz?

melissa

Kadın

Mesaj  emre.pyrz Perş. Ağus. 19, 2010 6:44 pm

sende aramza 'çekoculara' hoşgeldin Smile) bursadan katılıyorm ben Smile

emre.pyrz

Mesaj  Erman Cuma Ağus. 20, 2010 12:07 am

arkadaşlar en fazla iki ay sürecek bir çevreyi algılama durumunuz olur."nereye geldik ya","lys yi kazandık sonra" gibi durumlar yaşanılır. Bu sene 2.sınıf (i.ö)lerdenim ben de..Geçen sene ÇEKO KULÜBÜ öğrencileri okul başında bir tanışma şeklinde toplantımsı bir organizasyon yapmıştı.(final ve vizelerin çalışmak için uğrak yeri olan Sabancı Öğretmenevi'nde) Eğer bu sene olursa ben de gelip bilgi vermeye hazırım Smile

Şimdiden hepinize hayırlı olsun.Şahsen hocalar hakkında ders saatleri hakkında(en azından ilk yıl için)
hocaların anlayışına güvenin.(tabi suistimal etmeyin). Zamanla her şey sıradanlaşmaya başlıyor zaten.
Tekrardan hepinize hoşgeldin diyorum ve hayırlı olsun lol!
Erman
Erman

Mesaj  blackcoffee Cuma Ağus. 20, 2010 12:46 pm

Anadolu hisarı kampüsü hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar?
Ben Antalyalıyım ve ilk kez istanbula geliyorum. Etrafta yurt olanakları nelerdir, bizim kampüsümüz şehir merkezine uzakmıdır? Nerelere yakındır gibi cevabını bulamadığım sorular var..

Bu site gayet güzel ama aktiflik söz konusu değil daha renkli hale getirebiliriz burayı(:
blackcoffee
blackcoffee

Mesaj  melissa Cuma Ağus. 20, 2010 6:03 pm

arkadaşlar aklıma bir şey takıldı:S
marmaranın sitesinden kayıt için gerekli olan şeyleri okuyordum.şu yazının ne demek istediğini bir türlü anlayamadım:S

NOT: Eğitim dili Türkçe olan programlarımızı kazanan öğrencilerin Yabancı Dil Muafiyet Sınavları kayıt gününde kayıt merkezinde yapılacaktır. Kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler Yabancı Diller Yüksekokulu masasına giderek 10.00 ve 16.30 saatleri aralığında sınava gireceklerdir. Sınav süresi 40 dakikadır. Öğrencilerin sınav için kurşun kalem ve silgi bulundurmaları rica olunur.

Bildiğim kadarıyla biz hazırlık okumayacaktık.ama bu sınav ne sınavı oluyor şimdi?ayrıca istersek hazırlık okuma şansımız var mı?

melissa

Kadın

Mesaj  asLy** Cuma Ağus. 20, 2010 7:46 pm

melissa demiş ki:arkadaşlar aklıma bir şey takıldı:S
marmaranın sitesinden kayıt için gerekli olan şeyleri okuyordum.şu yazının ne demek istediğini bir türlü anlayamadım:S

NOT: Eğitim dili Türkçe olan programlarımızı kazanan öğrencilerin Yabancı Dil Muafiyet Sınavları kayıt gününde kayıt merkezinde yapılacaktır. Kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler Yabancı Diller Yüksekokulu masasına giderek 10.00 ve 16.30 saatleri aralığında sınava gireceklerdir. Sınav süresi 40 dakikadır. Öğrencilerin sınav için kurşun kalem ve silgi bulundurmaları rica olunur.

Bildiğim kadarıyla biz hazırlık okumayacaktık.ama bu sınav ne sınavı oluyor şimdi?ayrıca istersek hazırlık okuma şansımız var mı?

ben en son hazırlık okimicaz diye biliodum..bu ne şimdi hiç anlamadm Shocked

asLy**

Mesaj  OrhanÇavdar Cuma Ağus. 20, 2010 9:14 pm

melissa demiş ki:arkadaşlar aklıma bir şey takıldı:S

melissa bende yeni marmara üniversitesine pamukkale üniversitesinden yatay geçiş yattım 2. sınıfa orda aynı 1. sınıfa başlarken ordada yoktu hazırlık sınıfı ama bu Yabancı Dil Muafiyet Sınavları vardı ona girersen 1. dönem ve 2. dönem ingilizce 1 ve ingilizce 2 derslerinden muaf olursun tabi başarırsan sadece derslerinden ama hazırlık görmüyeceksin hazırlık ayrı zaten tercik klavuzunda açıklama yerindeki madde var ise ona bak ben baktım yoktu 15. ve 17. maddeler yoktu, hazırlık yok yani çekoda, sana tavsiyem benim ingilizcem ii değildi muafiyetten 56 almıştım sınır 60 dı ve dersleri gördüm ilk dönem A2 ikinci dönemde A2 geldi bak senin iyi ise mufafiyetten ii al geç örn a1 veya a2 alabiliyorsan ama alamazsan dersleri görmeni tavsiye ederim belki daha yüksek alırsın akademik ortalaman artar.
OrhanÇavdar
OrhanÇavdar

Erkek

Mesaj  asLy** Cuma Ağus. 20, 2010 9:20 pm

melissa bende yeni marmara üniversitesine pamukkale üniversitesinden yatay geçiş yattım 2. sınıfa orda aynı 1. sınıfa başlarken ordada yoktu hazırlık sınıfı ama bu Yabancı Dil Muafiyet Sınavları vardı ona girersen 1. dönem ve 2. dönem ingilizce 1 ve ingilizce 2 derslerinden muaf olursun tabi başarırsan sadece derslerinden ama hazırlık görmüyeceksin hazırlık ayrı zaten tercik klavuzunda açıklama yerindeki madde var ise ona bak ben baktım yoktu 15. ve 17. maddeler yoktu, hazırlık yok yani çekoda, sana tavsiyem benim ingilizcem ii değildi muafiyetten 56 almıştım sınır 60 dı ve dersleri gördüm ilk dönem A2 ikinci dönemde A2 geldi bak senin iyi ise mufafiyetten ii al geç örn a1 veya a2 alabiliyorsan ama alamazsan dersleri görmeni tavsiye ederim belki daha yüksek alırsın akademik ortalaman artar.[/quote]

peki nasıl zor mu bu muafiyet dersleri??

asLy**

Mesaj  OrhanÇavdar Cuma Ağus. 20, 2010 9:23 pm

asLy** demiş ki:
melissa bende yeni marmara üniversitesine pamukkale üniversitesinden yatay geçiş yattım 2. sınıfa orda aynı 1. sınıfa başlarken ordada yoktu hazırlık sınıfı ama bu Yabancı Dil Muafiyet Sınavları vardı ona girersen 1. dönem ve 2. dönem ingilizce 1 ve ingilizce 2 derslerinden muaf olursun tabi başarırsan sadece derslerinden ama hazırlık görmüyeceksin hazırlık ayrı zaten tercik klavuzunda açıklama yerindeki madde var ise ona bak ben baktım yoktu 15. ve 17. maddeler yoktu, hazırlık yok yani çekoda, sana tavsiyem benim ingilizcem ii değildi muafiyetten 56 almıştım sınır 60 dı ve dersleri gördüm ilk dönem A2 ikinci dönemde A2 geldi bak senin iyi ise mufafiyetten ii al geç örn a1 veya a2 alabiliyorsan ama alamazsan dersleri görmeni tavsiye ederim belki daha yüksek alırsın akademik ortalaman artar.

peki nasıl zor mu bu muafiyet dersleri??[/quote]

Bakın ingilizceyi az bucuk bilen kazanır diye düşünüyorum çok zor sormamışlardı kazanan 1. ve 2. dönem ingilizce dersinden muaf olur pamukkalede böyle uygulandı.
OrhanÇavdar
OrhanÇavdar

Erkek

Mesaj  asLy** Cuma Ağus. 20, 2010 9:26 pm

Bakın ingilizceyi az bucuk bilen kazanır diye düşünüyorum çok zor sormamışlardı kazanan 1. ve 2. dönem ingilizce dersinden muaf olur pamukkalede böyle uygulandı.[/quote]

hmm..ne zaman oluyo peki bu sınavlar?

asLy**

Mesaj  OrhanÇavdar Cuma Ağus. 20, 2010 9:30 pm

tarihlerini maramara ünv. internet sitesinden takip edilir sen yine sor üniv. öğrenci işlerine veya yabancı dil yüksek okuluna fazla merak etme zamanı geldin mi öğrenirsin.
OrhanÇavdar
OrhanÇavdar

Erkek

Mesaj  asLy** Cuma Ağus. 20, 2010 9:31 pm

OrhanÇavdar demiş ki:tarihlerini maramara ünv. internet sitesinden takip edilir sen yine sor üniv. öğrenci işlerine veya yabancı dil yüksek okuluna fazla merak etme zamanı geldin mi öğrenirsin.

Laughing tamam teşekkürler..

asLy**

Mesaj  OrhanÇavdar Cuma Ağus. 20, 2010 9:45 pm

Bir Yardım daha buyrun http://iibf.marmara.edu.tr/dosya/bolumler/ceko/lisans_ders_icerikleri.pdf giriniz ve çeko 4 yıl göreceğiniz dersler.
OrhanÇavdar
OrhanÇavdar

Erkek

Mesaj  *_*pAshA Çarş. Ağus. 25, 2010 10:15 am

merhaba arkadaşlar çeko 2. öğretim kazandım ankradan geliyorum siz nerden?
*_*pAshA
*_*pAshA

Erkek

Mesaj  Erman Çarş. Ağus. 25, 2010 5:39 pm

Arkadaşlar Haydarpaşa kampüsüne evraklarınızla gidersiniz.Erken gitmenizi tavsiye ederim. Saat 10'da bahçede uzun kuyrukların arasındaydım...Her bölümün masası var kendi için orada evrakları verip kaydınız gerçekleşir.Bir de "Mustafa Kemal ****** - Nutuk" verilir size.(Kayıt sırasında erkek arkadaşlar askerliklerini yapıp yapmadıklarını belirtirlerse okul tecil konusunda yardımcı olur, yoksa kendiniz her sene tecil ettirmek zorunda kalabilirsiniz. )

Muafiyet sınavı 50 soru test ve basittir.
Yukarıda bir arkadaşımızın dediği gibi biraz ingilizcesi olan yapabilir.
25 soru yapan geçiyor.Hazırlık sınıfımız evet yok. İngilizce dersinden ilk sene muaf oluyorsunuz.Sınava girmez veya geçemez iseniz İngilizce derslerine girmeniz gerekiyor (seçmeli de olsa)

Düşünün bir de o dersten tesadüfen kaldığınızı.Okulun ilerleyen yıllarında sırtınızda bir yük olur.O yüzden muafiyet sınavına girin derim.

Okulumuz İstanbul'un merkezi olan bir yerinde değil açıkçası.En güzel kampüsümüz Haydarpaşa Kampüsüdür.(Hukuk , Tıp , Eczacılık Fakülteleri bulunur)
Fakat İstanbulun çeşitli ilçelerinde yerleşkelerimiz var. Bizim kampüsümüz Anadolu Hisarında ve boğaz manzarası olan bir yerleşkedir.Spor Akademisi,Çalışma Ekonomisi,Enformatik,(Eğer duyumlarımız doğru ise İşletme taşındı) yerine gelecek olan Siyaset Bilimi bölümleri ile birlikte olacağız.
Ulaşım konusunda otobüslerimiz vs mecvut. Metrobüs ile köprüye inip oradan bir vasıta ile gelen arkadaşlarımız da oldu.

İstanbul gibi büyük bir şehirde bir insanın normal hayatını götürmesi belirli güçlükleri beraberinde getiriyorken biz öğrencilerin bundan aşağı kalır yanı olmayacak elbette.Temelde okulunuzu severseniz size gelmek zulüm gibi gelmeyecektir.

Öğrenci yurtları konusunda Devlet Yurtları olarak Kız arkadaşlarımız için kampüsümüz içersinde bir yurdumuz var.Yine okulumza iki vasıta uzaklığı olan (tahmini 1,5 saat) Ataşehir - Örnek Mahallesinde bir yurt var.
Erkek arkadaşlar için devlet yurtlarının varlığından bihaberim.Genelde okulumuz yakınlarında veya çeşitli ilçelerde eve çıkan arkadaşlarımız oldu.

Tekrardan hepinize şimdiden hayırlı olsun.
Erman
Erman

2010 LYS ile yerleşenler.. Empty ders seçimi?

Mesaj  unknownperson Ptsi Eyl. 13, 2010 10:27 am

arkadaşlar nasıl ders seçimi yapıcaz biz biri anlatırsa sevinirim? Smile
unknownperson
unknownperson

Kadın

Mesaj  mlk.ee Salı Eyl. 14, 2010 10:36 pm

evet biri yardım ederse sevınırım bende anlamadım ders seçimlerini Smile

mlk.ee

- Similar topics