MARMARA ÇEKO KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mor ve Ötesi Türkiye'yi "Deli" ile temsil edecek

3 posters

Mor ve Ötesi Türkiye'yi "Deli" ile temsil edecek Empty Mor ve Ötesi Türkiye'yi "Deli" ile temsil edecek

Mesaj  Yavuz Turhal C.tesi Şub. 16, 2008 12:49 pm

Bu yıl 20-24 Mayıs’ta Belgrad’da düzenlenecek 53. Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye’yi, Mor ve Ötesi grubu, “Deli” adlı şarkıyla temsil edecek.
Mor ve Ötesi Türkiye'yi "Deli" ile temsil edecek Mor_v_10

Türkiye’yi yarışmada temsil edecek şarkı, TRT ana haber bülteninde, TRT Tepebaşı Stüdyosuna bağlantı yapılarak canlı yayında açıklandı. Buna göre, Türkiye’yi yarışmada Mor ve Ötesi grubu, “Deli” adlı şarkıyla temsil edecek. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, yaptığı açıklamada, Mor ve Ötesi grubunun 3 parçasını daha önce dinlediklerini ve çok da keyif aldıklarını belirterek, “Üzerinde çok ciddi çalışmalar yaptılar. Bildiğiniz gibi bu yıl bir güçlüğümüz var. İlk defa uygulanan bir yöntem. İki gruba ayrıldı, iki yarı final olacak. Bulunduğumuz grupta rakipler çok çetin. Her birinizden ayrı ayrı destek bekliyorum” dedi. Ardından, Mor ve Ötesi grubu, “Deli” adlı şarkının da aralarında bulunduğu parçalarından oluşan mini bir konser verdi.

Şarkıyı dinlemek için tıklayın:
https://www.youtube.com/watch?v=xV0aaiHJrNA

“DELİ” ADLI ŞARKININ SÖZLERİ
53. Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek “Deli” adlı şarkının sözleri şöyle:

Aranıyor sahibi ruhumun tam yerine mi düştüm?
Direniyor faili tutkunun, kızmış ve küçülmüş
Aranıyor sahibi ruhumun tam yerine mi düştüm?
Direniyor, direniyor, direniyor...
Beni büyütün, ağlatmayın
Sevginiz nerde, övündüğünüz?
Beni büyütün, ağlatmayın
Sahte düşlerle oyalamayın
Bir yarım akıllı bir yarım deli
Dört yanım akıllı bir yanım deli
Herkes akıllı bir ben deli
Bir ben deli
Yavuz Turhal
Yavuz Turhal
Admin
Admin

Erkek

https://ceko.yetkinforum.com

Mor ve Ötesi Türkiye'yi "Deli" ile temsil edecek Empty Geri: Mor ve Ötesi Türkiye'yi "Deli" ile temsil edecek

Mesaj  murathellac C.tesi Şub. 16, 2008 7:42 pm

şarkı ilk dinleyişimde hoşuma gitti benim.pop olacağına rock olması taraftarıyım bakın lordiye o dandik şarkıyla sırf tarzı sevenlerin oylarıyla birinci oldu biz niye olamayalım hem de yarışmanın statüsü değişmişken siyaset karışmayacakken birinci olmamız gayet olağan !!!!

murathellac
Moderatör
Moderatör

Erkek

Mor ve Ötesi Türkiye'yi "Deli" ile temsil edecek Empty Geri: Mor ve Ötesi Türkiye'yi "Deli" ile temsil edecek

Mesaj  gizoş Çarş. Şub. 20, 2008 11:14 pm

şarkıyı ben de beğendim ama klasik mor ve ötesi tarzından sıyrılamamış bence neyse ki o tarzı sadece biz dinleyenler biliyoruz Very Happy sertap erener ile yakaladığımız büyük başarı pek sanmıyorum ama umarım şaşırırım ve yeniden elde edilir
gizoş
gizoş

Kadın

Mesaj  Yavuz Turhal Çarş. Şub. 20, 2008 11:28 pm

murathellac demiş ki:şarkı ilk dinleyişimde hoşuma gitti benim.pop olacağına rock olması taraftarıyım bakın lordiye o dandik şarkıyla sırf tarzı sevenlerin oylarıyla birinci oldu biz niye olamayalım hem de yarışmanın statüsü değişmişken siyaset karışmayacakken birinci olmamız gayet olağan !!!!

hellaç statü değişti dedin ya nasıl olacak yani anlamadım...
Yavuz Turhal
Yavuz Turhal
Admin
Admin

Erkek

Mesaj  murathellac Perş. Şub. 21, 2008 11:18 am

ya geçen seneden hatırladığım kadarıyla yeni bir statü geleceğini söylemişlerdi ve o statüye göre de ülkelerdeki insanların gönderdiği smslerle değil artı bir de juri eşliğinde olacakmış.Bu haberi okumuştum çok iyi hatırlıyorum umarım yalan değildir Very Happy zaten yalan olmasa bile bu sefer de juri ne yapar eder bizi birinci yapmaz Very Happy Very Happy

murathellac
Moderatör
Moderatör

Erkek

Mesaj  murathellac Perş. Şub. 21, 2008 11:23 am

az önce cnntürk'ün sitesinden bi haber okudum sanırım o az önce okuduğumu söylediğim statü değişikliği haberinin boyutu biraz farklı işte okuyun da öğrenin

http://www.cnnturk.com sitesinden alıntıdır.

Bu sene 4 kurucu ve evsahibi dışındaki bütün ülkelerin yarı finalde yarışacağı Eurovision'da yeni sistem Türkiye'nin işini zorlaştırdı.

Finali Sırbistan'ın Belgrad kentinde 24 Mayıs'ta yapılacak 53'üncü Eurovision Şarkı Yarışması’nın yarı final grupları çekilen kura ile belirlendi.

Yeni sistem gereği iki farklı yarı final grubunda yarışan ülkeler birbirine oy veremeyecek.

Bu nedenle yarı finalde Türkiye'yi temsil edecek Mor ve Ötesi, Almanya, Hollanda, Belçika, Azerbaycan yüksek puan aldığı ülkelerden puan alamayacak.

Oylamaların sms göndererek (televoting) yapılması nedeniyle yarı finalde Türkiye'nin işi de güçleşecek.

Geçen yıl Kenan Doğulu'nun almış olduğu 4'üncülük derecesinin Türkiye'ye etkisi olmayacak.

Evsahibi Sırbistan'ın yanı sıra kurucu ülkeler İspanya, Almanya, Fransa ve İngiltere finale doğrudan katılacak.

Birinci yarı final grubu:

Slovenya, Norveç, Belçika, Ermenistan, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Estonya, Hollanda, Romanya, Moldova, San Marino, Karadağ, Yunanistan, İrlanda, İsrail, Polonya, Finlandiya.

Ayrıca doğrudan finalde yarışan İspanya ve Almanya yarı finalde puanlamada sadece bu gruptan ülkelere puan verebilecek.

İkinci yarı final grubu:

Arnavutluk, İsveç, Türkiye, Litvanya, Gürcistan, Çek Cumhuriyeti, Makedonya, İzlanda, Kıbrıs Rum Kesimi, Letonya, Beyaz Rusya, Macaristan, Danimarka, Portekiz, Bulgaristan, Ukrayna, İsviçre, Malta.

Evsahibi Sırbistan'la birlikte İngiltere ve Fransa yarı finalde puanlamada sadece bu gruptan olan ülkelere puan verebilecek.

Yarı final statüsü

2 Yarı Final'den 10'ar ülke (toplam 20 ülke) Final'e katılmaya hak kazanacak. Ancak gruplardan ilk 9'a giren ülkeler halk tarafından Televoting yöntemiyle Final'de yarışmayı garantileyecek.

Her iki grupta da 10'uncu ülke, ilk 9'a girmeyi başaramamış ülkeler arasından ülkelerin jürilerinin verdiği oylarla seçilecek. Böylece başarılı bir şarkı olmasına rağmen televoting sistemiyle nedeniyle finale kalamayan şarkıların da önünün açılması hedefleniyor.

murathellac
Moderatör
Moderatör

Erkek

Mesaj  murathellac Perş. Şub. 21, 2008 11:23 am

bu habere göre işimiz hakikaten iman gücüne kaldı Very Happy Very Happy

murathellac
Moderatör
Moderatör

Erkek

Mesaj  Yavuz Turhal Cuma Şub. 22, 2008 7:19 pm

Almanya'yla Hollanda bize oy veremiyecekse bizim işimiz bitti Very Happy:D:D
Yavuz Turhal
Yavuz Turhal
Admin
Admin

Erkek

- Similar topics